Glassmester Kvamme AS

-Et glassklart valg!

OM OSS

Glassmester Kvamme startet sin ambulerende virksomhet i 1992, og feirer i 2017 25 år som ambulerende Glassmester. I starten reiste Glassmester Kvamme rundt etter faste reiseruter i 4 kommuner på totalt 1620 km², med et folketall på ca 14 000. Etterspørselen etter glassmestertjenester begynte straks å melde seg i fra nærliggende kommuner, og Kvamme så straks muligheten til utvidelse av sitt område. I dag, etter 25 år i markedet holder vi fast på prinsippet med faste reiseruter, men i et mye større område. Etter siste utvidelse, ambulerer vi nå i 88 kommuner på totalt 59 000 km² og med et folketall på 548 000. Vi dekker hele Møre & Romsdal, Sogn & Fjordane samt Oppland. Vi reiser etter fast reiserute hele året, som blir annonsert i avisene eller du finner dei her. Vi tar mål på ene turen, og monterer glasset på neste.

Fra 2012 begynte vi å produsere Fenstra Vedlikeholdsfrie vinduer på Giske. Produksjonen ble flyttet til Litauen i 2016, og har nå kundemasse over store deler av Europa.

Fra 2016 begynte vi å tilby produksjon og montering av Fenstrastuen. Det har vært en formidabel suksess, og er nå en av den viktigste omsetningen i selskapet.

Glassmester Kvamme AS har i 2017 10 ansatte, og omsetningen og kundemassen øker stadig.

REISERUTER 2017
Møre og Romsdal

Alle kommuner i hele Møre og Romsdal får besøk i følgende uker:

  • Uke: 4, 7, 10, 13, 17, 20, 23, 26, 34, 37, 40, 43, 46 og 49

Kontakt oss for et uforpliktende tilbud.

Sogn og Fjordane

Alle kommuner i hele Sogn og Fjordane får besøk i følgende uker:

  • Uke: 2, 5, 8, 11, 14, 18, 21, 24, 27, 32, 35, 38, 41, 44, 47, og 50

Kontakt oss for et uforpliktende tilbud.

Oppland

Alle kommuner i hele Oppland får besøk i følgende uker:

  • Uke: 3, 6, 9, 12, 16, 19, 22, 25, 28, 33, 36, 39, 42, 45, 48 og 51

Kontakt oss for et uforpliktende tilbud.

Som eneste glassmester i landet reiser vi rundt i tre fylker etter faste reiseruter hele året.
Møre og Romsdal
Sogn og Fjordane
Oppland
Som eneste glassmester i landet reiser vi rundt i tre fylker etter faste reiseruter hele året.
Møre og Romsdal
Sogn og Fjordane
Oppland
Tilskjært glass

Vi har de fleste glasstyper og speil på lager i forskjellige tykkelser, alt kan tilskjæres etter mål.

  • Vanlig glass
  • Laminert glass
  • Herdet glass
  • Speil
  • Sikkerhetsspeil med folie (hindrer personskade)
  • Speil med slipte/polerte kanter
  • Speil med pålimte glasshyller
  • Fasongspeil
  • Bordplater
  • Glasshyller
Som eneste glassmester i landet reiser vi rundt i tre fylker etter faste reiseruter hele året.
Møre og Romsdal
Sogn og Fjordane
Oppland
Plexiglass

Vi har et stort utvalg av plast plater på lager i forskjellige kvaliteter, tykkelser, farger og mønster. Alle plater skjærer vi til etter deres mål og besørger montering hvis det er ønskelig.

POLYCARBONAT (LEXAN):

Polycarbonat er den sterkeste av plastplater på markedet, den er praktisk talt uknuselig. Denne skjærer vi til etter deres mål eller tegninger. Vi har den på lager i tykkelser fra 2 til 8mm, men vi kan også på forespørsel levere andre tykkelser.

Polycarbonat kan også leveres med farge, Bronse toning er mest vanlig.

Polycarbonat kan også leveres i mønstret utførelse.

Denne plasten kan kaldbøyes, og varmbøyes i skarpe knekker.

Polycarbonat kan også leveres i en mer ripemotstandig kvalitet, den heter da Marguard og har en tøffere overflate en det vanlig Polycarbonat har.

KANALPLATER POLYCARBONAT:

Dette er plastplater med ett isolerende mellomsteg, som lever i tykkelser fra 6mm til 25mm. Platene kan leveres i klar eller farget utførelse.

Kanalplater er ypperlig til bruk på enkle utetak osv. Når disse platene skal monteres til et tak så kan det leveres med et eget profilsystem som er designet nettopp for dette bruket.

PLEXIGLASS/ACRYL

Acryl er rimeligere alternativ en Polycarbonat, den er ikke like sterk og kan ved påkjenning knekkes. Farge spekteret i Acryl er mye større enn hva som er tilfellet for Polycarbonat. Den kan leveres i tonet utførelse og i gjennomfarget utførelse i mange farger.

MØNSTRET ACRYL

Acryl kan leveres i mange forskjellige mønstrer og farger. De mønstrede platene leveres i tykkelser fra 3 til 5 og 6mm. Denne plasten brukes ofte til balkongskjerming sammen med ferdig lagde stendere.

ACRYL SPEIL

Dette er acryl plater med speilbelegg. Denne leveres i tykkelse 3mm.

Acryl speil passer godt i omeråder hvor faren for skade er overhengende stor.

Som eneste glassmester i landet reiser vi rundt i tre fylker etter faste reiseruter hele året.
Møre og Romsdal
Sogn og Fjordane
Oppland
Vindu og dører

PVC vindu og dører fra Glassmester Kvamme AS

Som forhandler av Fenstravinduet levere og monterer vi vedlikeholdsfrie PVC-vindu og dører i hele Møre og Romsdal, Sogn og Fjordane og Oppland. Vinduene og dørene er ikke noe nytt på markedet, men har vert produsert av Roald Fasade AS siden midten på 80 tallet. Rolad Fasade AS var første produsent av PVC-vindu og dører i Norge.

Alle krav til sertifiseringer er oppfylt. Alle vinduer er CE-testet og godkjente, det betyr at de oppfyller europeisk standard og de høyeste energikrav.

Vinduene leveres med U-verdier helt ned til 0.8, og er derfor godt innenfor de nye norske byggekravene. Vinduer i PVC gir samtidig en bedre isoleringsevne enn tradisjonelle tre og aluminiumsvinduer - en PVC-ramme med hulrom har langt færre kuldebroer enn en massiv treramme.

Miljøvennlig

Vinduene kan leveres med utenpåliggende sprosserammer, eller integrert mellom glassene. PVC-vinduene vi leverer er et miljøriktig valg. Vinduene er merket med "Greenline" som innebærer at de ikke er produsert med bly eller tungmetaller. Alt overskudd av materialer gjennbrukes i nye produkter. Fem-kammersystem-profil og sømmer sørger for optimal isolasjon, som fører til lavere energiforbruk. Les mer om Greenline her!

Enkel rengjøring

Vi ønsker også å fremheve en spesiell egenskap som er tillagt PVC rammen fra KÖMMERLING. PVC-karmens overflate inneholder partikler i nanostørrelse, utviklet fra titanium dioxide, som utsatt for dagslys og fuktighet gjør overflaten fotokatalysert aktiv. Dette igjen fører til konstant nedbryting av organisk og ikke-organisk skitt som igjen betyr at karmene blir "selvrensende". Dette gjør selvsagt også sitt til å redusere rengjøringsbehovet og dermed også vedlikeholdsbehov.

Trykk her for typeoversikt - Vinduer

Hvorfor velge PVC-vinduer?

I tillegg til at du får et pent vindu til en rimelig penge, har PVC-vinduer en mengde fordeler:

  • Vedlikeholdsfrie
    Aldri mer skraping og maling

  • Forsegling
    Sveisede ramme-profiler med femkammersystem gir stramme vinduer med god termisk isolasjon og lydisolering

  • UV-bestandig
    Materialet gulner ikke, blir ikke blasse eller sprekker av solens stråler

  • Vannbestandig
    Vil ikke mugne eller råtne. Konstruksjonen trekker ikke til seg fuktighet

  • Innbruddssikker
    Hengsler og glass er festet på innsiden. Profilen eller glassene kan derfor ikke løftes ut.

  • Brannvern
    PVC er flammehemmende og selvslukkende når brannkilden er fjernet. Antenningstemperaturen er 390 grader celsius. Tre antennes ved 240 grader celsius

Som eneste glassmester i landet reiser vi rundt i tre fylker etter faste reiseruter hele året.
Møre og Romsdal
Sogn og Fjordane
Oppland
Clearshield

ClearShield både renoverer og beskytter glass. Kan påføres både eksisterende og nytt glass.

ClearShield systemet gir:

  • Holdbar beskyttelse
  • Økt HMS / Sikkerhet
  • Forbedret sikt
  • Rene ruter vesentlig lenger
  • Rutene lengre levetid
  • Alltid renere glass
  • Mye enklere vindusvask
Som eneste glassmester i landet reiser vi rundt i tre fylker etter faste reiseruter hele året.
Møre og Romsdal
Sogn og Fjordane
Oppland
Oppbygging

Din Fenstrastue blir prosjektert spesielt til din terrasse eller balkong, bygget opp på vårt verksted, demontert og fraktet til deg, og monteres opp igjen.

Fenstrastuen blir satt sammen av gran røysverk. Sammenføyninger og skråstiver blir felt sammen på skikkelig håndverksmessig måte, av dyktige snekkere.

Alle sammenføyninger blir selvsagt limt og skrudd sammen ved montering på din terrasse.

Som eneste glassmester i landet reiser vi rundt i tre fylker etter faste reiseruter hele året.
Møre og Romsdal
Sogn og Fjordane
Oppland
Takkonstruksjon

Taket er brukt 6x2gran sperr, og 2x2 tverrlekt/skråstiver. Dimensjonering etter GOP-Multitak tabeller.

Fenstrastuen bruker skråstiver for å sikre stabilitet i våres værharde klima. Lysplatene på taket festes med monteringsskinner som er utviklet av GOP-Multitak systemer, og har et genialt dreneringssystem, som leder vann ut i vår spesialkonstruerte takrenne.

Taket kan vere helt ned i 5* vinkel, og platene kan leveres opp til 7meters lengde. Vi anbefaler OPALE kanalplater, som gir et behagelig lys, uten blending. Kan også levere glassklar og bronse. (Kun 16mm)

Som eneste glassmester i landet reiser vi rundt i tre fylker etter faste reiseruter hele året.
Møre og Romsdal
Sogn og Fjordane
Oppland
Utvendig kledning

Vinduer, dører, fastfelt og skyvedører er av PVC eller aluminium.
Alle skyvedører leveres med enten enkle glass, eller to lag energisparende sikkerhetsglass.
Profilene og skinnene er u-isolerte.
I tilfeller med kulde ute, og oppvarmet stue, vil det forekomme dugg innvendig på glass og profiler/skinner.
Alt utvendig blir kledd med hvit aluminiumsbeslag, som knekkes/tilpasses spesielt din stue av vår leverandør Isovent as.
I noen tilfeller suger betong fuktighet under dører, og det kan ligne på lekkasje. Viktig at vann ledes ifra stuen.
Alt utvendig er vedlikeholdsfritt.

Som eneste glassmester i landet reiser vi rundt i tre fylker etter faste reiseruter hele året.
Møre og Romsdal
Sogn og Fjordane
Oppland
Informasjon om Fenstrastuen

Vi har nå siden februar 2016 solgt, produsert og montert 20 stk Fenstrastuer.

Videreutvikling
Etter 20 Fenstrastuer har vi i alle ledd blitt flinkere og mer effektiv. De aller fleste «barnesykdommer» er luket bort, og designet er blitt finere. Litt av utviklingen det siste året: • Grøvik takrenner. • Overheng i front og på sider. • Fenstra Premiline skyvedører. • 1,5mm aluminium beslag.

Fenstra vedlikeholdsfrie vindusløsninger
I samarbeid med vår Fenstrafabrikk i Litauen, har vi utviklet våres egne løsninger på skyvedører i flere varianter, foldedører, fastfelt, fastfelt med lufteluker, rekkverk med glass osv. Med vår egen fabrikk, har vi full kontroll på leveranser, kvalitet og pris.

Flere prisvarianter
Kunden selv velger hvor mye egeninnsats han/hun vil ha.

Vi tilbyr en «Light»-variant som er ypperlig for kunder som ikke er redd for å bruke malerkosten en gang i blant både innvendig og utvendig på stuen. I stedet for aluminiumsbeslag i hjørner og over dørene, brukes da vanlig ferdiggrunnet furu/gran bygningsmaterialer. Innvendig blir heller ikke stuen grunnet. Leveres trehvit, og kunde kan da selv bestemme farge, og selv utføre malingsarbeidet i ro og mak. Dette sparer oss for mye blikkenslager- og malerarbeid, og gjør stuen selvsagt billigere for kunde. Vi kan tilby dette på alle variantene. Helt nytt av året er at vi har konstruert en helt ny stue, med det alle råeste av 3-lag energiglass, i både fastfelt og skyvedører. Vinduer og skyvedører med u-verdi på ca 0,9 gir en svært godt isolert Fenstrastue. Vi øker også takets tykkelse til 40mm kanalplate, med u-verdi på 1,0. Vi kaller denne stuen Fenstrastuen Comfort + og har en ca u-verdi på 1,5. (90 % isolert)

5 års garanti!
Vi garanterer at stuene er tette mot lekkasje i både tak og vegger.

Innvendig og utvendig dugg på glass eller vindusprofiler grunnet varmeforskjell inne/ute er det ingen garantier for. Dugg avhenger av luftfuktigheten i rommet, og temperaturforskjellen inne/ute. Dess lavere temperatur ute, dess mer dugg kan det bli. Derfor er det viktig for stuene som er 80 % - 20 % isolert å ha gulv som kan tåle litt fuktighet noen ganger i året.

Glass med u-verdi på 1,1 eller lavere vil få dugg på UTSIDEN på enkelte morgener, når det er høy luftfuktighet, stjerneklar himmel og vindstille.

Styrke
Alle sammenføyninger i hjørner/takbjelker/spross er nøye limt og sammenskrudd. Skråstive innfelt i takkonstruksjonen. Har du ekstreme værforhold, så oppdimensjonerer vi med flere skråstiver i vegg. Ingen Fenstrastuer skal blåse ned, så sant ikke noe tungt kommer flyvende igjennom sikkerhetsglasset.

Forskuddsbetaling ved bestilling
Ved inngått avtale, faktureres etter avtale 1/3 av kontraktsummen. Dette for å finansiere innkjøpene av råvarene til stuene.

Oppretting underlag
Det er helt avgjørende for eit tilfredsstillende resultat at underlaget Fenstrastuen skal monteres på er 100 % i vater, og husvegg i lodd. Kunde bestemmer selv om han vil støype sole, eller lage eget underlag der stuen skal monteres. Det avtales individuelt.

Oppretting av underlaget er ikke inkludert i prisen, og materiell og timeforbruk kommer i tillegg. Skal vi rette opp, benytter vi impregnert materiale, som dekkes med aluminium beslag.

Leveringstid
For å få til en effektiv og lønnsom produksjon og montering av Fenstrastuen, kjører vi kun to kampanjer i året, med vinter- og høstserie. Snitt monteringstid pr stue er en uke.

Høstserien er slik: Høstkampanje juni/juli. Ordrer som er i bestilling innen 31/7, max 10 stuer, produseres i august/september og monteres fortløpende etter avtalt uke frem til 15/12.

Vinterserien er slik: Vinterkampanje november/desember. Ordrer som er i bestilling 31/12, max 15 stuer produseres i januar/februar/mars, og monteres fortløpende etter avtalt uke frem til 15. juli.

Som eneste glassmester i landet reiser vi rundt i tre fylker etter faste reiseruter hele året.
Møre og Romsdal
Sogn og Fjordane
Oppland
Fenstrastuen prisliste

Veiledende priser Fenstrastuen 2500 dybde

2500x25002500x37502500x50002500x62502500x7500
Fenstrastuen Light 20139.400,-167.800,-203.700,-233.500,-273.000,-
Fenstrastuen 20175.100,-201.900,-244.600,-275.700,-322.500,-
Fenstrastuen Comfort Light 80179.300,-201.400,-247.400,-287.300,-336.100,-
Fenstrastuen Comfort 80212.500,-240.800,-290.200,-337.500,-394.900,-
Fenstrastuen Comfort Light 90311.300,-376.100,-434.000,-507.400,-674.500,-
Fenstrastuen Comfort 90354.700,-427.400,-492.800,-576.400,-674500,-

Veiledende priser Fenstrastuen 3000 dybde

3000x25003000x37503000x50003000x62503000x7500
7,5m211,25m215m218,75m222,5m2
Fenstrastuen Light 20146.700,-176.700,-214.510,-245.800,-287.500,-
Fenstrastuen 20184.300,-212.600,-257.500,-290.225,-339.500,-
Fenstrastuen Comfort Light 80188.700,-212.000,-260.400,-302.400,-353.800,-
Fenstrastuen Comfort 80223.700,-253.500,-305.500,-355.300,-415.700,-
Fenstrastuen Comfort Light 90327.700,-395.900,-456.900,-533.900,-624.000,-
Fenstrastuen Comfort 90373.400,-449.900,-518.800,-606.800,-710.000,-

Veiledende priser Fenstrastuen 3500 dybde

3500x25003500x37503500x50003500x62503500x7500
8,75m213,1m217,5m221,8m226,25m2
Fenstrastuen Light 20154.500,-186.000,-225.800,-258.800,-310.500,-
Fenstrastuen 20194.000,-223.800,-271.100,-305.500,-366.600,-
Fenstrastuen Comfort Light 80198.700,-223.200,-274.100,-318.300,-381.900,-
Fenstrastuen Comfort 80235.400,-266.900,-321.600,-374.000,-448.800,-
Fenstrastuen Comfort Light 90345.000,-416.700,-481.000,-562.000,-646.300,-
Fenstrastuen Comfort 90393.000,-473.600,-546.100,-638.800,-734.600,-

Veiledende priser Fenstrastuen 4000 dybde

4000x25004000x37504000x50004000x62504000x7500
10m215m220m225m230m2
Fenstrastuen Light 20162.200,-195.000,-237.100,-271.740,-317.900,-
Fenstrastuen 20203.700,-234.900,-284.600,-320.700,-375.200,-
Fenstrastuen Comfort Light 80208.600,-234.300,-287.800,-334.200,-391.000,-
Fenstrastuen Comfort 80247.100,-280.300,-337.600,-392.700,-459.400,-
Fenstrastuen Comfort Light 90362.000,-437.500,-505.000,-590.100,-690.400
Fenstrastuen Comfort 90412.600,-497.200,-573.400,-670.700,-784.700,-

Veiledende priser Fenstrastuen 4500 dybde

4500x25004500x37504500x50004500x62504500x7500
11,25m216,87m222,5m229,12m233,75m2
Fenstrastuen Light 20170.300,-204.700,-248.900,-285.200,-333.800,-
Fenstrastuen 20213.900,-246.600,-298.900,-336.700,-393.900,-
Fenstrastuen Comfort Light 80219.000,-246.000,-302.200,-350.900,-410.500,-
Fenstrastuen Comfort 80259.000,-294.200,-354.500,-412.300,-482.300,-
Fenstrastuen Comfort Light 90380.100,-459.400,-530.000,-619.600,-724.900,-
Fenstrastuen Comfort 90433.200,-522.000,-602.000,-704.200,-823.900,-

Alle priser er VEILEDENDE inklusiv moms. Rabattens størrelse er alt etter dagens kampanjer

  • Oppretting av underlag kommer i tillegg.
  • Forbehold om skrivefeil i prislisten.
  • Standard høyde front er 2200mm.
  • Høyde bakkant 2600 - 2800mm (Minimum 5% fall)
  • Høyde bakkant og front kan tilpasses.
  • Prislisten er tilpasset takplatenes bredde på 1,2 m bredde.

Fenstrastuen 20, (også Light)

  • Leveres med enkle 4mm herdet glass i hvite aluminiumsdører.
  • Leveres med 16mm opale takplater.

Fenstrastuen Comfort 80 (også Light)

  • Leveres med PVC Premiline skyvedører med 2-lag super energi sikkerhetsglass
  • Leveres med 32mm opale kanalplater i taket.

Fenstrastuen Comfort + 90 (også light)

  • Leveres med Premiedoor skyvedør med 3-lag super energi med VARMEDEMPENDE glass. (Varmedempende glass for å unngå drivhuseffekten)
  • Premiedoor skyvedør er forholdsvis dyre, og kan med fordel byttes ut med fastkarmer på en eller to sider, og redusere prisen vesentlig.
  • Leveres med 40mm opale kanalplater i taket.

  • Alle stuene er beregnet med to sider og en front, der bakveggen monteres inntil huset.
  • Alle stuene er beregnet med åpnebare skyvedører på alle tre sidene.
  • Alle stuene er bygget i gran standard trelast.
  • Stuene blir grunnet med 1 strøk grunning hvit vannbasert Nordsjø Kvist og sperr. (Ikke Light-utgaven)
  • De vedlikeholdsfrie stuene (Ikke Light-utgaven) dekkes utvendig med 1,5mm hvit aluminium beslag.
  • Ved ekstremt vindutsatt byggeplass, kan det dimensjoneres ekstra.
Som eneste glassmester i landet reiser vi rundt i tre fylker etter faste reiseruter hele året.
Møre og Romsdal
Sogn og Fjordane
Oppland
Fenstrastue 1

Enkel oppbygging på terrasse, demontert rekkverk. Nytt «rekkverk» med satinato glass, for å hindre innsyn. Oppå rekkverket skyveluker. Tak med opale lysplater. Inngang fra ene siden igjennom skyvedør. Takrenne med nedløp. Størrelse ca 4,3 x 3,2m.

Som eneste glassmester i landet reiser vi rundt i tre fylker etter faste reiseruter hele året.
Møre og Romsdal
Sogn og Fjordane
Oppland
Fenstrastue 2

Fenstrastuen bygget inntil eksisterende mur, som gir god stabilitet. Saltak med 16mm opale lysplater. Skyveluker med 6mm herdet glass. Åpningsvinduer og fastkarmer PCV Fenstra vinduer. Kledd med hvit aluminiumplater utvendig. Takrenner med avløp på begge sider. Denne stue 3,6 x 3,6m. 13m2.

Frittstående stuer bygges med skråstiver for å oppnå tilstrekkelig stabilitet i vær og vind. Dette blir prosjektert etter hvert.

Som eneste glassmester i landet reiser vi rundt i tre fylker etter faste reiseruter hele året.
Møre og Romsdal
Sogn og Fjordane
Oppland
Fenstrastue 3

Fenstrastuen Comfort. Enkel oppbygging med skråtak inntil endevegg på huset. Tak med 32mm opale lysplater. «Rekkverk» med energisparende sikkerhetsglass. Skyveluker oppå rekkverket med 2-lag energisparende sikkerhetsglass. Inngang begge sider av stuen med skyvedører med 2-lag energisparende sikkerhetsglass. Stuen er kledd med aluminiumsplater utvendig. Takrenne med nedløp. Alle skyvedører i aluminium, Vindu i rekkverket fastkarm PVC. Stuen er «løftet» opp 50mm i underkant, for tilrettelegging av varmekabler og støpning. Denne stuen er 5x3,3m. Ca 16,5m2.

Som eneste glassmester i landet reiser vi rundt i tre fylker etter faste reiseruter hele året.
Møre og Romsdal
Sogn og Fjordane
Oppland
Fenstrastue 4

Fenstrastuen Comfort bygg nr 4. Saltak med 32mm opale lysplater. Skyvedør i aluminium med 2-lag energisparende sikkerhetsglass. PVC vinduer med glass fra gulv til tak med energisparende sikkerhetsglass. Alt utvendig dekt med hvit aluminium plater. Takrenne med nedløp begge sider. Røysverk i gran, malt med 2 strøk hvit vannbasert grunning, finish med akrylmasse til slutt før siste strøk. Denne stue 5x3m m/saltak. Ca 15m2.

Som eneste glassmester i landet reiser vi rundt i tre fylker etter faste reiseruter hele året.
Møre og Romsdal
Sogn og Fjordane
Oppland
Fenstrastue 5

Fenstrastuen Comfort nr 5. Enkel stue med skråtak bygget inntil vegg på to sider. Tak med 32mm opale lysplater. Skyveluker i aluminium med 6 dører i front, der 4 skyves opp til 66 % åpning. Alt glass med 2-lag energisparende sikkerhetsglass. Alt røysverk og taksperrer er i gran, malt med 2 strøk hvit vannbasert grunning, med akryl sparkel som siste finish før toppstrøket påføres. Denne stue er 4900x2900mm ca 14m2.

Som eneste glassmester i landet reiser vi rundt i tre fylker etter faste reiseruter hele året.
Møre og Romsdal
Sogn og Fjordane
Oppland
Fenstrastue 6

Fenstrastuen Comfort bygg nr 6. Enkel oppbygging mot husvegg, skråtak med 32mm opale lysplater. Skyvedør for inngang på siden i aluminium med 2-lag energisparende sikkerhetsglass. «Rekkverk» med energisparende sikkerhetsglass. Ene siden mot «publikum» satinato (Sandblåst) glass, for å hindre innsyn. Skyveluker med 2-lag energisparende sikkerhetsglass oppå rekkverket med åpning som kan låses. Alt røysverk i gran, malt med to strøk hvis vannbasert grunning. Takrenne med avløp. Denne stue ca 4500x3350mm ca 15,5m2.

Som eneste glassmester i landet reiser vi rundt i tre fylker etter faste reiseruter hele året.
Møre og Romsdal
Sogn og Fjordane
Oppland
Som eneste glassmester i landet reiser vi rundt i tre fylker etter faste reiseruter hele året.
Møre og Romsdal
Sogn og Fjordane
Oppland
Som eneste glassmester i landet reiser vi rundt i tre fylker etter faste reiseruter hele året.
Møre og Romsdal
Sogn og Fjordane
Oppland
Fenstrastue 9

En flott Fenstrastuen Comfort. 32mm opale kanalplater i taket. 2-lag super energisparende glass i alle felt. Glass i rekkverket er med opale glass, for å hindre innsyn. Skyvelukene oppå rekkverket kan åpnes 75 %. Skyvedører i begge kortsider, for å komme til på begge sider av stuen. Kunden har lang varmekabler i gulvet, og får en fin gulvvarme. Stuen brukes hele året.

Som eneste glassmester i landet reiser vi rundt i tre fylker etter faste reiseruter hele året.
Møre og Romsdal
Sogn og Fjordane
Oppland
Som eneste glassmester i landet reiser vi rundt i tre fylker etter faste reiseruter hele året.
Møre og Romsdal
Sogn og Fjordane
Oppland
Som eneste glassmester i landet reiser vi rundt i tre fylker etter faste reiseruter hele året.
Møre og Romsdal
Sogn og Fjordane
Oppland
Fenstrastue 12

Flott Fenstrastuen Comfort. 32mm opale kanalplater i tak. Skyvedør mot uteplassen. I front og bakvegg faste vindusfelt. Luftevindu i bakveggen som åpnes bunnhengslet. Kunden kan på sikt fjerne rekkverket for bedre utsikt. Alt glass er 2-lag superenergisparende sikkerheltsglass.

Som eneste glassmester i landet reiser vi rundt i tre fylker etter faste reiseruter hele året.
Møre og Romsdal
Sogn og Fjordane
Oppland
Fenstrastue 13

Fenstrastuen Comfort. Isolert brystning i front tett vegg. Skyvedører begge kortsidene. 32mm opale kanalplater i taket. Skyveluke oppå rekkverket. Fastfelt ned til gulv i hjørnet. Grøvik takrenner. Varmekabler u gulv, som dekkes med fliser.

Som eneste glassmester i landet reiser vi rundt i tre fylker etter faste reiseruter hele året.
Møre og Romsdal
Sogn og Fjordane
Oppland
Fenstrastue 14

Fenstrastuen Light. Denne stuen er spesiell ved at den ikke har vedlikeholdsfri beslag utvendig. Beslagene er byttet ut med vanlig byggemateriale, som gir en vesentlig billigere stue. Stuen er heller ikke malingsbehandlet innvendig, noe kunden gjør som egeninnsats. Plassen stuen er plassert på er svært vindutsatt, så den faste veggen inneholder er ekstra skråstive for å gjøre stuen stivere. Alle dører og vinduer er selvsagt vedlikeholdsfrie PVC Fenstra-produkter. Glassa er enkle sikkerhetsglass. Dette er rimeligste utgaven av Fenstrastue-familien, med u-verdi på ca 6,5. Vanskelig å holde varm på kaldeste vinteren, og glassa vil i så tilfelle dugge på innsiden.

Som en ser er taket i bakkant i høyde med takrennen, og tetningen går via takrennen.

Som eneste glassmester i landet reiser vi rundt i tre fylker etter faste reiseruter hele året.
Møre og Romsdal
Sogn og Fjordane
Oppland
Fenstrastue 15

Fenstrastuen Light. Billigste type Fenstrastue. Ikke malt innvendig. Ingen vedlikeholdsfrie beslag utvendig. Utvendige hjørner og skråfelt kledd/dekket med ferdiggrunnet bygningsmaterialer i gran. Enkle glass i vedlikeholdsfrie skyvedører (Aluminium), og 16mm opale kanalplate i taket. Aluminium skyveluker på alle sidene åpnes 66 %. Fin og funksjonell stue som kan brukes i store deler av året. Blir gjerne litt kald på de kaldeste dagene, med sin u-verdi på ca 6,5.

Som eneste glassmester i landet reiser vi rundt i tre fylker etter faste reiseruter hele året.
Møre og Romsdal
Sogn og Fjordane
Oppland
Fenstrastue 16

Fenstrastuen Comfort. PVC Fenstra Premiline OXXO skyvedører på alle 3 sidene kan åpnes 50 %. 32mm opale kanalplater i taket. Takets bakkant er i høyde med takrennen, og er tettet i takrennen. Denne stuen kan lett brukes hele året, da den er «80 %» isolert, med ca u-verdi 2,5. 2-lag superenergisparende sikkerhetsglass i alle glassfelt. Overheng på sidene og front. Grøvik takrenne.

Som eneste glassmester i landet reiser vi rundt i tre fylker etter faste reiseruter hele året.
Møre og Romsdal
Sogn og Fjordane
Oppland
Fenstrastue 17

En flott Fenstrastuen Comfort. Stuen er videreutviklet med overheng, noe som gjør stuen finere, og mindre utsatt for regn på dører og vinduer. Tett isolert vegg mot huset, 2 stk Fenstra Premiline PVC vedlikeholdsfrie OXXO skyvedører på to sider. Stuen er i bakkant tettet i takrennen, dette for å få maksimal høyde i bakkant. 32mm opale takplater i taket. Alt utvendig dekket med hvite aluminiumsbeslag, for å få en 100 % vedlikeholdsfri ytre. Grøvik takrenner. Kunden har støypt gulv, og lagt ned varmekabler, for å få en behagelig gulvvarme. 80 % isolert, og kan brukes hele året.

Som eneste glassmester i landet reiser vi rundt i tre fylker etter faste reiseruter hele året.
Møre og Romsdal
Sogn og Fjordane
Oppland
Fenstrastue 18

Fenstrastuen Comfort. En spesiell stue der taket haller til ene siden, i stedet for mot front som er vanlig. Faste glass helt i gulv i front med energisparende sikkerhetsglass. En tett vegg kledd med gran inne og ute, isolert med 50mm glava. Vanlig slagdør med glass helt ned mot hagen. Bunnhengslede Fenstra luftevindu over tettveggen. 32mm opale lysplater i taket. Stor OXXO Premiline PVC Fenstra skyvedør åpnes 50 %. Grøvik takrenner. Kunden har lagt fliser i gulv.

Kontakt oss
INFORMASJON

Du kan kontakte oss via:
Telefon: 400 05 939
E-post: post@kvamme.no

Vi ser frem til å høre fra deg!

Åpningstider:
09:00 - 16:00
Ring for avtale mandag - fredag.

KONTAKTSKJEMA
Glassmester kvamme as
Mange års erfaring med utfordrende og krevende arbeid har gitt oss kunnskapen til å utføre en jobb sikkert, og med god kvalitet. Vi har bred kompetanse og lang erfaring med både store og små prosjekter.
Kontaktinformasjon

Du kan kontakte oss via telefon: 400 05 939
E-post: post@kvamme.no eller
via vårt kontaktskjema på Kontakt oss.
Vi ser frem til å høre fra deg!